PERGOLE ALUMINOWE SELT – SB 400

Pergola Selt Sb 400 Dąbrowa
Pergola Selt Sb 400 Dąbrowa

Pergole Selt SB400 odznaczają się trwałością i solidnością konstrukcji wykonanej z ekstrudowanego aluminium i stali nierdzewnej. Przede wszystkim oferują wysoką funkcjonalność dzięki prostopadłej osłonie dachowej zbudowanej z ruchomych, sterowanych automatycznie piór. Aluminiowe pióra typu Sunbreaker, dzięki zastosowaniu zmiennego kąta nachylenia, regulują dostęp światła słonecznego w zależności od panującej pogody i indywidualnych preferencji użytkownika. Obrót piór jest sterowany zdalnie z pozycji pilota lub punktowego przełącznika. Możliwy do zaprojektowanie i zamontowania wysięg modułu stanowi wielokrotność podziałki aluminiowych piór (20cm). Godnym uwagi jest fakt iż w pozycji zamkniętej pióra tworzą na całej powierzchni wodoszczelny dach. W efekcie chronią Nasz taras przed deszczem.  Po drugie odprowadzenie wody deszczowej następuje poprzez system zintegrowanych rynien bocznych i odpływów które są w estetyczny sposób ukryte wewnątrz słupów.

Godnym uwagi jest fakt iż Pergole SB400 mogą być zastosowane jako pojedynczy moduł (o szerokości do 4 m), jak i stanowić konstrukcję wielomodułową – w przypadku większej zabudowy.

Dodatkowo model SB 400 standardowo występuje w trzech starannie dobranych kolorach: białym, grafitowym i antracytowym. W rzeczywistości zapewnia to zastosowanie konstrukcji w większości stylów architektury zewnętrznej. Oczywiście istnieje również możliwość zamówienia pergoli w innym wybranym kolorze z palety RAL (opcja za dopłatą).

Maksymalna szerokość

4.0 m


Maksymalna wysokość

2.8 m


Maksymalny wysięg

7.0 m


Napęd elektryczny

Tak


Napęd ręczny

Nie


Zastosowanie zewnętrzne

Tak


Możliwość zmiany kąta nachylenia piór

Tak


System modułowy

Tak


Pokrycie odprowadzające wodę

Tak


Kolory standardowe:

Opcje Montażu

Pergole Selt

Pergola

Wolnostojąca

Pergole Selt SB400 stanową w pełni niezależną wolnostojącą konstrukcję, dopasowaną do wielkości tarasu, basenu lub innej przestrzeni wymagającej ochrony przed słońcem. Dlatego rozwiązanie takie często stosowane jest tam gdzie oprócz zacienienia pozwala na wyodrębnienie funkcjonalnej przestrzeni wypoczynkowej.

Pergole Selt

Pergola

Przyścienna

W tej wersji pergolę mocuje się do ściany zewnętrznej za pomocą dedykowanych kątowników podporowych. W konsekwencji pergola staje się naturalnym przedłużeniem mieszkania. Funkcjonuje nie tylko jako osłona tarasu. Ale zacienia także w sposób kontrolowany wnętrze salonu.

Wytrzymała konstrukcja, wzmocnione łączenia

– Dzięki wewnętrznym wzmocnieniom łączeń ramy, cała konstrukcja pergoli zyskuje na stabilności i odporności na silny wiatr. Wewnętrzne wzmocnienia konstrukcji nośnej, podobnie jak zewnętrzne elementy pergoli są wykonane z ekstrudowanego aluminium, co gwarantuje trwałość i niezawodność tego rozwiązania.

Pergole Selt
Pergole Selt

Funkcjonalność
systemu Sunbreaker

– System SB400 pozwala na dopasowanie zacienienia w zależności od indywidualnych potrzeb i warunków zewnętrznych. Oczywiście zdalnie sterowany ruch piór gwarantuje prostą obsługę. Pióra ustawione w pozycji zamkniętej są  również zabezpieczeniem przed deszczem. Przy zastosowaniu silnika Picolo XL kąt obrotu wynosi 90°, a w przypadku silnika 24 DC kąt obrotu to 130°.

Opady deszczu
pod kontrolą

– Pergola Selt SB400 posiada system odprowadzenia wody deszczowej zintegrowany z konstrukcją nośną. Więc rynny oraz przewody odprowadzające wodę są zupełnie niewidoczne na zewnątrz, co pozwala na zachowanie eleganckiej i czystej formy pergoli.

Pergole Selt
Pergole Selt

Nowoczesny
design

– Prosta forma pergoli znakomicie podkreśli nowoczesną formę budynków, będąc dodatkowym elementem dekoracyjnym. W związku z tym możemy ją dopasować do większości stylów w architekturze zewnętrznej.

Dopasuj funkcję
do potrzeb

– Pergole Selt, w zależności od potrzeb, można uzupełnić o dodatkowe opcje wyposażenia. Mianowicie jeśli chcesz osłonić swoją strefę wypoczynku przed wiatrem lub potrzebujesz więcej prywatności, możesz rozbudować pergolę o osłony boczne typu Slide, ZiiiP lub Sunbreaker 210. 

Pergole Selt
Pergole Selt

Liczy się każdy
milimetr

– Wszystkie pergole Selt wykonywane są na konkretny wymiar realizacji, co gwarantuje perfekcyjne dopasowanie do miejsca przeznaczenia. Przede wszystkim konstrukcje i ich elementy powstają na najnowocześniejszej linii produkcyjnej w Polsce. Dlatego dzięki niezwykle precyzyjnej obróbce, daje to gwarancję najwyższej jakości i estetyki wykończenia.

Zobacz film montażowy

Pergola SELT 400 SB – Montaż konstrukcji

Katalogi SELT w wersji PDF

Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest minimalna szerokość systemu?
Szerokość minimalna dla tego systemu to 1400 mm.
Jaki jest kąt obrotu lameli w systemie SB400?
Kąt obrotu lameli to 130° przy wykorzystaniu silnika 24 DC i 90° w przypadku zastosowania silnika ELERO Picolo XL.
Czy pióra chowają się w systemie?
Nie, pióra są ruchome, ale nie ma możliwości ich przesunięcia.
Czy jest możliwość mieszania kolorów (np. konstrukcja antracytowa a dach biały)?
Tak, jest taka możliwość (bez dodatkowej dopłaty w palecie SELT). Nie ma możliwości lakierowania piór w dwóch kolorach - z każdej strony w innym.
Czy można zrobić pergolę tylko z jednym słupem?
Taka możliwość istnieje w wersji ściennej, która mocowana jest z dwóch stron do ściany. Jest to rozwiązanie niestandardowe, dodatkowo płatne. System nie jest wtedy przeciwdeszczowy, ponieważ woda nie może być odprowadzana w odpowiedniej ilości i z odpowiednią prędkością.
Czy jeden słup może być krótszy od drugiego?
Tak, słupy mogą zostać docięte na wybrany przez klienta wymiar.
Czy oświetlenie LED-owe może być zamontowane tylko po jednej stronie?
Nie, klient dostaje w zestawie oświetlenie LED-owe na wszystkie cztery strony systemu.
Czy system odprowadzania wody jest w cenie?
Tak, jest w cenie
Czy można zabudować słupy pergoli?
Jest taka możliwość, ale nie można przy tym zablokować otworów odpływowych.
Czy pergola posiada zabezpieczenie przeciwko zatykaniu systemów odpływowych?
Tak, do zestawu jest dodawana kratka, którą klient może zabezpieczyć otwory odpływowe.
Czy pilot jest w cenie?
Tak, klient otrzymuje w zestawie pilot 5-kanałowy w technologii RTS lub IO.
Czy jednym pilotem można obsługiwać pergolę i ZiiiPy?
Tak, w przypadku pilota wielokanałowego jest taka możliwość. Do naszych zestawów dodawane są piloty 5-kanałowe, które dają możliwość uruchamiania pergoli i 4 ZiiiPów.
Czy jest więcej kolorów oświetlenia LED-owego?
Do dyspozycji mamy barwę neutralną o wartości 4500 kelwinów, a dla punktów w piórach o wartości 3300 k .
Czy jest możliwość regulacji światła LED-owego?
Tak, do zestawu dodawany jest pilot, którym można regulować intensywność światła w wersji standardowej. Dodatkowo jest to możliwe jeżeli całe sterowanie jest w technologii Somfy IO (trzeba wtedy do Ledów domówić IO White LED Receiver).
Jak działa system odprowadzania wody?
Woda zostaje poprzez rynienki w piórach odprowadzana do rynien, którymi przepływa do profili, następnie do słupów i wydostaje się na zewnątrz.
Czy można wybrać stronę odpływu?
Tak. jest taka możliwość. Natomiast zalecane jest, aby odpływy były po dwóch stronach - prawej i lewej, aby odprowadzanie wody miało maksymalną wydajność. Umiejscowienie odpływu tylko po jednej stronie może spowodować przelewanie się wody z rynien.
Czy można wybrać stronę, po której będzie montowany silnik?
Tak, silnik może być zamontowany na belce wzdłużnej po lewej lub po prawej stronie w zależności od życzenia klienta.
Czy istnieją dodatkowe opcje w postaci urządzeń elektrycznych?
Tak, istnieje możliwość domówienia promienników i czujników pogodowych.
Czy wysięg można dobierać dobrowolnie?
Nie, musi byc wielokrotnością 20 cm i mieścić się pomiędzy 140 cm a 700 cm.
Jaka jest wielkość dopuszczalnego obciążenia wiatrem?
Wynosi ona 400 Pa tj. 40,8 kg/m2
Czy jest możliwość tworzenia modułów w systemie SB400?
Tak, w pergoli SB400 będą to dwa systemy zamontowane jeden obok drugiego.
Czy System Pergola może być montowany na nierównym podłożu?
Tak, natomiast konieczne jest, przy składaniu zamówienia, dostosowanie długości słupów odpowiednio tak, aby sama konstrukcja zamontowana była w poziomie.
Czy pióra w tym modelu mają spad?
Pióra są po stronie silnika zamontowane standardowo o 20 mm wyżej niż po stronie przeciwnej.
Czy dach może być obciążony śniegiem?
Tak, do wartości maksymalnej 50 kg/m² jako obciążenie równomierne (bez zasp i spiętrzenia pokrywy śniegu).