Taras z gładkiej drewnianej deski tarasowej BANGKIRAI.

Taras z gładkiej deski tarasowej BANGKIRAI.
12/11/2023
Tarasy drewniane
Drewniany taras z ryflowanej deski egzotycznej Garapa.
12/11/2023
Podlewanie trawnika
Ogród przydomowy z trawnikiem wraz z system nawadniania. Taras z modrzewia syberyjskiego.
13/11/2023
Taras z gładkiej deski tarasowej BANGKIRAI.
12/11/2023
Ogrody, Tarasy, Nawadnianie Wrocław
Taras z gładkiej deski

Taras z gładkiej drewnianej deski tarasowej BANGKIRAI.

Drewniany taras z gładkiej deski tarasowej Bangkirai wykonany przez nas na ogrodzie przydomowym znajdującym się we miejscowości Nadolice Wielkie pod Wrocławiem . 

Taras z gładkiej deski Bangkirai – to jeden z najlepszych gatunków na drewniany taras.

Taras w architekturze zewnętrznej naszego otoczenia to miejsce narażone na wyjątkowo intensywną eksploatację i właściwie bezustanne działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, wiatr, promienie słoneczne czy nawet śnieg. Wiele materiałów w takich warunkach szybko ulegnie zniszczeniu i już po niedługim czasie przestanie dobrze się prezentować. Na szczęście nie wszystkie! Do takich szczególnie trwałych i godnych polecenia należą deski tarasowe Bangkirai.

Deski tarasowe Bangkirai zarówno te ryflowane i gładkie wykonane są z egzotycznego gatunku drewna pochodzącego z południowo-wschodniej Azji. Przekrój kolorystyki jest bardzo szeroki, ale zazwyczaj ma ono barwy od jasnego do ciemnego brązu. Budowa tego drewna jest jednolita i zwięzła, cechuje je wyjątkowa wytrzymałość. Jest bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia, zarysowania i ścieranie. Niestraszne mu również grzyby oraz insekty. Nie wymaga nawet olejowania – jednak zaleca się, aby je wykonać w celu uniknięcia zmiany koloru drewna na srebrno-szary. Optymalnie by był to preparat z pigmentem który ograniczy negatywne oddziaływanie promieni słonecznych.

Materiał Bangkirai wykorzystuje się nawet do budowy pomostów oraz zabezpieczeń rzek czy też to produkcji pojemników na chemikalia. Jest to świetny wybór na nasz wymarzony taras. Niezwykle trwały materiał który cechuje się wyjątkowym naturalnym rysunkiem drewna.

Do niewątpliwych zalet tego drewna oprócz ponad przeciętnych parametrów technicznych należą również jego walory estetyczne. Jest ono bardzo eleganckie i stylowe, a wręcz szlachetne, dzięki czemu nadaje domowi i ogrodowi wyrafinowanego stylu. Doskonale się prezentuję z innymi elementami otoczenia.

Szczegóły realizacji drewnianego tarasu z drewna egzotycznego Bangkirai.

Do realizacji tego konkretnego drewnianego tarasu z Bangkirai zastosowaliśmy następujący zakres materiałów. Kolor i rodzaj oleju tarasowego wybrany przez inwestorów to olej o barwie Teak z serii preparatów Remmers. Olejowanie desek tarasowych wykonaliśmy dwukrotnie zarówno przed budową tarasu jak i zaraz po jego realizacji.

Konstrukcję nośną tego tarasu drewnianego, wykonaliśmy z legarów z drewna egzotycznego Bangkirai. Została ona przez nas zamontowana na punktowych wylewkach fundamentowych i zabezpieczona podkładami gumowymi marki SPAX . Do montażu desek tarasowych użyliśmy najlepszych wkrętów tarasowych na rynku marki SPAX dedykowanych do drewna egzotycznego.

Zakres materiałów do budowy tarasu drewnianego Bangkirai w wersji gładkiej:

Drewniany taras na ogrodzie przydomowym : powierzchnia 46 m2.
Deska tarasowa zastosowana na taras: Drewno egzotyczne Bangkirai w wersji gładkiej
Legar konstrukcyjny zastosowany na konstrukcję nośną: Drewno egzotyczne Angelim Amargoso.
Wkręty tarasowe do desek tarasowych: Wkręty SPAX-D 5×50.
Wkręty konstrukcyjne: Cisielskie 6×100 mm.
Olej tarasowy do deski tarasowej: Remmers – Rozpuszczalnikowy olej do pielęgnacji tarasu w kolorze Bangkirai