Drewniany taras z deski egzotycznej BANGKIRAI.

Taras drewniany z werandą
Merbau – drewniany taras pod aluminiową pergolą.
23/10/2020
Deska tarasowa Guyana Teak
Taras z Guyana Teak wraz z pergolą i donicą z drewna BSH.
15/03/2021
Drewno egzotyczne Garapa na balkonie.
12/11/2023
Deska tarasowa Guyana Teak
Taras z Guyana Teak wraz z pergolą i donicą z drewna BSH.
15/03/2021
Ogrody, Tarasy, Nawadnianie Wrocław

Drewniany taras z deski egzotycznej BANGKIRAI.

Drewniany taras Bangkirai wykonany przez nas na ogrodzie przydomowym znajdującym się we miejscowości Gajków pod Wrocławiem . 

Bangkirai – to jeden z najlepszych gatunków na drewnianą formę tarasu.

Taras w architekturze zewnętrznej naszego otoczenia to miejsce narażone na wyjątkowo intensywną eksploatację i właściwie bezustanne działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, wiatr, promienie słoneczne czy nawet śnieg. Wiele materiałów w takich warunkach szybko ulegnie zniszczeniu i już po niedługim czasie przestanie dobrze się prezentować. Na szczęście nie wszystkie! Do takich szczególnie trwałych i godnych polecenia należą deski tarasowe Bangkirai.

Deski tarasowe Bangkirai zarówno te ryflowane i gładkie wykonane są z egzotycznego gatunku drewna pochodzącego z południowo-wschodniej Azji. Przekrój kolorystyki jest bardzo szeroki, ale zazwyczaj ma ono barwy od jasnego do ciemnego brązu. Budowa tego drewna jest jednolita i zwięzła, cechuje je wyjątkowa wytrzymałość. Jest bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia, zarysowania i ścieranie. Niestraszne mu również grzyby oraz insekty. Nie wymaga nawet olejowania – jednak zaleca się, aby je wykonać w celu uniknięcia zmiany koloru drewna na srebrno-szary. Optymalnie by był to preparat z pigmentem który ograniczy negatywne oddziaływanie promieni słonecznych.

Materiał Bangkirai wykorzystuje się nawet do budowy pomostów oraz zabezpieczeń rzek czy też to produkcji pojemników na chemikalia. Jest to świetny wybór na nasz wymarzony taras. Niezwykle trwały materiał który cechuje się wyjątkowym naturalnym rysunkiem drewna.

Do niewątpliwych zalet tego drewna oprócz ponad przeciętnych parametrów technicznych należą również jego walory estetyczne. Jest ono bardzo eleganckie i stylowe, a wręcz szlachetne, dzięki czemu nadaje domowi i ogrodowi wyrafinowanego stylu. Doskonale się prezentuję z innymi elementami otoczenia.

Szczegóły budowy naszego tarasu drewnianego.

Do realizacji tego konkretnego drewnianego tarasu z Bangkirai zastosowaliśmy następujący zakres materiałów. Kolor i rodzaj oleju tarasowego wybrany przez inwestorów to olej o barwie Teak z serii preparatów Remmers. Olejowanie desek tarasowych wykonaliśmy dwukrotnie zarówno przed budową tarasu jak i zaraz po jego realizacji.

Konstrukcję nośną tego tarasu drewnianego, wykonaliśmy z legarów z drewna egzotycznego Bangkirai. Została ona przez nas zamontowana na punktowych wylewkach fundamentowych i zabezpieczona podkładami gumowymi marki SPAX . Do montażu desek tarasowych użyliśmy najlepszych wkrętów tarasowych na rynku marki SPAX dedykowanych do drewna egzotycznego.

Drewniany taras Bangkirai – Zakres materiałów do budowy

Drewniany taras na ogrodzie przydomowym : powierzchnia 46 m2.
Deska tarasowa zastosowana na taras: Drewno egzotyczne Bangkirai.
Legar konstrukcyjny zastosowany na konstrukcję nośną: Drewno egzotyczne Bangkirai.
Wkręty tarasowe do desek tarasowych: Wkręty SPAX-D 5×50.
Podkładki gumowe pod legary konstrukcyjne: Spax 100x100x4mm.
Olej tarasowy do deski tarasowej: Remmers – Rozpuszczalnikowy olej do pielęgnacji tarasu