Taras z gładkiej deski tarasowej BANGKIRAI.

Drewno egzotyczne Garapa na balkonie.
12/11/2023
Taras z gładkiej drewnianej deski tarasowej BANGKIRAI.
12/11/2023
Taras z gładkiej drewnianej deski tarasowej BANGKIRAI.
12/11/2023
Drewno egzotyczne Garapa na balkonie.
12/11/2023
Ogrody, Tarasy, Nawadnianie Wrocław
Drewniany taras egzotyczny

Drewniany taras egzotyczny z gładkiej deski tarasowej BANGKIRAI.

Taras z gładkiej deski tarasowej Bangkirai wykonany przez nas na ogrodzie przydomowym znajdującym się we miejscowości Domaszczyn pod Wrocławiem . 

Bangkirai – to jeden z najlepszych gatunków na drewniany taras.

Deski tarasowe Bangkirai zarówno te ryflowane i gładkie wykonane są z egzotycznego gatunku drewna pochodzącego z południowo-wschodniej Azji. Przekrój kolorystyki jest bardzo szeroki, ale zazwyczaj ma ono barwy od jasnego do ciemnego brązu. Budowa tego drewna jest jednolita i zwięzła, cechuje je wyjątkowa wytrzymałość. Jest bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia, zarysowania i ścieranie. Niestraszne mu również grzyby oraz insekty. Nie wymaga nawet olejowania – jednak zaleca się, aby je wykonać w celu uniknięcia zmiany koloru drewna na srebrno-szary. Optymalnie by był to preparat z pigmentem który ograniczy negatywne oddziaływanie promieni słonecznych.

Materiał Bangkirai wykorzystuje się nawet do budowy pomostów oraz zabezpieczeń rzek czy też to produkcji pojemników na chemikalia. Jest to świetny wybór na nasz wymarzony taras. Niezwykle trwały materiał który cechuje się wyjątkowym naturalnym rysunkiem drewna.

Do niewątpliwych zalet tego drewna oprócz ponad przeciętnych parametrów technicznych należą również jego walory estetyczne. Jest ono bardzo eleganckie i stylowe, a wręcz szlachetne, dzięki czemu nadaje domowi i ogrodowi wyrafinowanego stylu. Doskonale się prezentuję z innymi elementami otoczenia.

Do realizacji tego konkretnego drewnianego tarasu z Bangkirai zastosowaliśmy następujący zakres materiałów. Kolor i rodzaj oleju tarasowego wybrany przez inwestorów to olej o barwie Teak z serii preparatów Remmers. Olejowanie desek tarasowych wykonaliśmy dwukrotnie zarówno przed budową tarasu jak i zaraz po jego realizacji.

Konstrukcję nośną tego tarasu drewnianego, wykonaliśmy z legarów z drewna egzotycznego Bangkirai. Została ona przez nas zamontowana na punktowych wylewkach fundamentowych i zabezpieczona podkładami gumowymi marki SPAX . Do montażu desek tarasowych użyliśmy najlepszych wkrętów tarasowych na rynku marki SPAX dedykowanych do drewna egzotycznego.

Zakres materiałów do budowy tarasu drewnianego

Taras na ogrodzie przydomowym : powierzchnia 39 m2.
Deska tarasowa zastosowana na taras: Drewno egzotyczne Bangkirai w wersji gładkiej
Legar konstrukcyjny zastosowany na konstrukcję nośną: Drewno egzotyczne Angelim Amargoso.
Wkręty tarasowe do desek tarasowych: Wkręty SPAX-D 5×50.
Wkręty konstrukcyjne: Cisielskie 6×100 mm.
Olej tarasowy do deski tarasowej: Remmers – Rozpuszczalnikowy olej do pielęgnacji tarasu w kolorze Bangkirai